x
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies w celu identyfikacji użytkownika. Możesz ograniczyć zapisywanie Cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Witaj na www.tzn.edu.pl
Technik elektronik

Charakterystyka zawodu

Elektronik - osoba, która zajmuje się montażem, instalacją, konserwacją i naprawą sprzętu elektronicznego: komputerów, smartfonów, systemów zabezpieczeń i monitoringu, układów automatyki w przemyśle oraz domu . Elektronik zna się nie tylko na sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, lecz również na  jego oprogramowaniu oraz konfiguracji. W wielu przypadkach jest administratorem sieci w której pracuje wiele urządzeń elektronicznych połączonych w logiczny zestaw. Obsługuje zestawy monitoringu, inteligentnego domu, potrafi diagnozować usterki w elektronicznych układach samochodów.  Obecnie elektronik jest potrzebny na wielu stanowiskach: jako serwisant, monter, sprzedawca, kontroler jakości czy konstruktor. Wiedza z zakresu elektroniki jest obecnie niezbędna przy efektywnym użytkowaniu prawie wszystkich urządzeń, począwszy od smartfonów, a skończywszy na obsłudze aparatury medycznej, a nawet samochodów elektrycznych.


Nie wiesz ? To się dowiesz.

Jak działa smartfon? Jak zbudować alarm w domu i firmie? Jak zbudować inteligentny dom? Jak to wszystko połączyć aby działało razem.
Jak sterować urządzeniami? Jak samodzielnie napisać program do sterowania? Jak to wszystko połączyć, aby działało?
Jak naprawić komputer? Jak naprawić zasilacz? Jak naprawić złącze USB w smartfonie? Jak diagnozować usterki w sprzęcie elektronicznym, aby je naprawić?
Jak połączyć sieci komputerowe i informatykę z elektroniką? Czy wiesz, że obecnie elektronika jest ściśle związana z informatyką?
Jak się uczyć przyjemnie elektroniki i wykorzystywać swoją wiedzę do realizacji własnych projektów? Co zrobić dalej z tą wiedzą kierując się na studia?

Czym zajmuje się elektronik w TZN-ie?

Uczy się podstaw elektroniki ? aby zrozumieć czym ona jest i jak sobie z nią radzić we współczesnym świecie.
Poznaje konstrukcje elektroniczne, które spotka w przyszłości na swojej drodze zawodowej.
Uczy się montażu układów elektronicznych w technologiach kosmicznych. Zapoznaje się z naprawą płyt głównych komputerów i kart graficznych.
Analizuje układy elektroniczne oraz ich zasadę działania w celu wykrycia usterek, począwszy od alarmów domowych, AGD a skończywszy na smartfonach i laptopach.
Rozwija swoje zainteresowania przez połączenie elektroniki z informatyką pisząc programy komputerowe służące do sterowania wybranymi urządzeniami np. inteligentnym domem
Realizuje własne pomysły z pomocą nauczycieli, przekształcając poznaną wiedzę w praktyczne projekty dla domu, firmy czy środowiska naturalnego.
Sięga do wiedzy, która wykorzystana na olimpiadach elektronicznych daje mu pierwszeństwo dalszej nauki na kierunkach technicznych w dowolnej technicznej uczelni wyższej w Polsce.

=> Powrót do listy kierunków
==> Strona główna

Wydarzenia
Wiosenna przerwa świąteczna - trwa! (jeszcze 6 dni)
Zakończenie roku klasy maturalne - 8 dni (26.04.2019)
E - dziennik
Grafika
Dzwonki
Lekcja 1:     8:00 -   8:45
Lekcja 2:     8:50 -   9:35
Lekcja 3:     9:55 - 10:40
Lekcja 4:   10:45 - 11:30
Lekcja 5:   11:40 - 12:25
Lekcja 6:   12:30 - 13:15
Lekcja 7:   13:30 - 14:15
Lekcja 8:   14:20 - 15:05
Lekcja 9:   15:15 - 16:00
Lekcja 10: 16:05 - 16:50
Lekcja 11: 17:00 - 17:45
Lekcja 12: 17:50 - 18:35
Hotspot TZN
Hot Spot
Współpracujemy
Grafika
TZN TV
Grafika
Polub nas!
Ciekawostki o szkole
Od roku 1971 istnieje w szkole Klub Honorowych Dawców Krwi.
Jubileusz szkoły
Grafika

Zapraszamy na stronę 70-lecia
Bursa miejska
Bursa Miejska
Losowa fotka
x
Wczytywanie...