XXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Grzegorz Biczak - laureat XXV
Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowanej przez Wydział
Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Opiekun -
mgr inż. Jadwiga Goska

MIKROPROFESOR 2012

I miejsce Dariusz Pisula (kl. Ik) w finale IX Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera MIKROPROFESOR.

opiekun - R. Puchała

XXXV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Uczniowie:

Bartosz Pandel (z klasy IV k) - w grupie elektroniki medycznej zajmując trzecie miejsce oraz

Bartosz Jagieła (z klasy IV c) - w grupie elektronicznej zajmując czwarte miejsce zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Wałbrzychu organizowanej przez Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie, otrzymując jednocześnie indeksy na wyższe uczelnie techniczne w Polsce oraz zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego, otrzymując zaliczenie z wynikiem 100%!!!

Mikołaj Złotkowski uczeń klasy IIIa w zawodach drugiego stopnia etapu A (test z pytaniami jednokrotnego wyboru) zdobywając 18 punktów zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia etapu B (praktycznego).
Mikołajowi zabrakło parę punktów żeby dostać się do finału.

Opiekunem uczniów startujących w tej olimpiadzie był mgr inż. Andrzej Niedzielski.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnolotniczej

Uczniowie klasy o profilu lotniczym:

- Krzysztof Matysek

- Daniel Kwasek

- Tomasz Wójcik

uplasowali się na trzecim miejscu w „Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnolotniczej” organizowanym w Bytomiu dla uczniów szkół o profilu lotniczym z całej Polski.

Impreza została zorganizowana między innymi pod patronatem Politechniki Śląskiej, Prezydenta Miasta Bytomia, Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. oraz Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Międzyszkolny konkurs - Historia lotnictwa

Uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych brali udział w Konkursie międzyszkolnym „Historia lotnictwa i transportu lotniczego” organizowanym przez UM Częstochowa i SOD. Uczniowie Łukasz Grajcar, Grzegorz Pietras, Krzysztof Górski zajęli I miejsce.

Opiekun uczestników: mgr inż. Dariusz Biczak.

Śniadanie Mistrzów

Śniadanie Mistrzów z Panią minister Krystyną Szumilas. Dyplom Ministra Edukacji za osiągnięcia otrzymał uczeń Bartosz Jagieła.

Opiekun: mgr inż. Andrzej Niedzielski.

Innowacyjny Nauczyciel

Międzynarodowy Konkurs Innowacyjny Nauczyciel organizowany przez program wspierania edukacji informatycznej Partners in Learning (Partnerstwo dla Przyszłości) firmy Microsoft. Projekt edukacyjny pt: Częstochowa & Juliette Binoche znalazł się w gronie 40 prac z całej Polski. Autorzy Renata Puchała i Renata Borowik wzięli udział w Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół w dniach 7-8 października 2011 w Warszawie.

Nauczyciele w finale: mgr inż. Renata Puchała, mgr inż. Renata Borowik.

XIV edycja Olimpiady EUROELEKTRA

Bartosz Jagieła uczeń klasy IVc zajmując drugie miejsce został laureatem zawodów III stopnia XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA".

Podczas uroczystości zakończenia XIV edycji Olimpiady w dniu 13 kwietnia 2012r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy gdzie Bartosz otrzyma już trzeci raz z kolei indeks na wyższe uczelnie techniczne w Polsce oraz zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego, uzyskując zaliczenie z wynikiem 100%!

Opiekunem naszego laureata startującego w tej olimpiadzie jest mgr inż. Andrzej Niedzielski.

_______________________________________________

11 stycznia 2012r. trzech uczniów Technicznych Zakładów Naukowych brało udział w  zawodach II stopnia XIV edycji Olimpiady "EUROELEKTRA" w grupie tematycznej elektronicznej. Uczestniczącymi w zmaganiach uczniami byli:

-- Marcin Grzyb z klasy IV a

-- Bartosz Jagieła z klasy IV c

-- Mikołaj Złotkowski z klasy III a

Opiekunem uczniów w grupie tematycznej elektronicznej jest mgr inż. Andrzej Niedzielski.

Więcej o zmaganiach olimpijczyków można przeczytać w Kronice

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Uczeń klasy II E Patryk Garbaciak przeszedł do II etapu (okręgowego) Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Etap ten odbędzie się 13.01.2012r. w TZN-ie. Opiekunem ucznia jest pani A. Chobot

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Bartosz Jagieła, zajmując dwunaste miejsce w kraju, został Finalistą XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej 2011/2012

-----------------------------------------------------
Bartosz Jagieła został zakwalifikowany do zawodów III stopnia (finałów ogólnopolskich) XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej 2011/2012.

Zawody finałowe odbędą się 20 - 22 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Opiekunem Bartosza jest mgr inż. Andrzej Niedzielski

-----------------------------------------------------

19 stycznia 2012r. odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

-----------------------------------------------------

Śląski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej w Katowicach poinformował, że do zawodów II stopnia XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej zakwalifikowani zostali uczniowie naszej szkoły w grupach tematycznych:

elektryczno-elektronicznej:

-- Bartosz Jagieła z klasy IVc

-- Piotr Ptak z klasy IVk

-- Mikołaj Złotkowski z klasy IIIa

mechaniczno-budowlanej:

-- Grzegorz Biczak z klasy IIIm

Zawody II stopnia XXXVIII OWT odbędą się 19 stycznia 2012r. w auli Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

=_=_=_=_=_=_=_

Dokładniej o przebiegu rywalizacji można przeczytać w Kronice

E - dziennik
logo dziennika elektronicznego Vulcan