Szkoła na medal

Jarosław Foltyński – nauczyciel historii w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie znalazł się w „Złotej Trzynastce” - gronie nominowanych do tytułu „ Nauczyciela Roku 2019” przyznawanego przez Głos Nauczycielski. Celem konkursu było wyłonienie i uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.
Jarosław Foltyński, będąc nauczycielem historii oraz historii i społeczeństwa, twierdzi, że zawód, który wykonuje jest jednym z najważniejszych na świecie i dziękuje losowi, że może go wykonywać. Dzięki swojej pracy może wciąż czuć, że robi coś ważnego i jest przydatny.
Pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczął piętnaście lat temu, a od sześciu lat uczy i wychowuje młodzież w Technicznych Zakładach Naukowych.
Jarosław Foltyński pragnie wychowywać ludzi myślących, zadających pytania, szukających prawdy. Dlatego też angażuje swoich podopiecznych w różnorodne projekty konkursowe i akcje o charakterze charytatywnym. Jedną z nich było zbieranie darów dla dzieci z Wileńszczyzny. Dzięki inicjatywie nauczyciela TZN nawiązał bliższą współpracę z jedną z litewskich szkół. W maju tego roku zorganizował on także wyjazd młodzieży do Grecji.
Do konkursu o tytuł „Nauczyciela Roku” zgłosili go uczniowie TZN, a 21 września okazało się , że pan Jarosław Foltyński znalazł się w gronie trzynastu najlepszych nauczycieli w Polsce.
Został zaproszony na XVIII galę finałową Nauczyciel Roku 2019, która odbyła się 8 października 2019r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Towarzyszyła mu dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzina.
Jury konkursowe uhonorowało również Techniczne Zakłady Naukowe, przyznając im tytuł „Szkoły na Medal”.
W trakcie gali Kapituła Konkursowa składająca się z Nauczycieli Roku wyłonionych w poprzednich edycjach konkursu, przyznała honorowy tytuł „ Przyjaciela Szkoły” Jakubowi Błaszczykowskiemu za działalność charytatywną i wspieranie zdolnych dzieci.
Tytuł „Inicjatywa Edukacyjna Roku” otrzymał Maraton Pisania Listów - międzynarodowa akcja w obronie praw człowiek, organizowany przez Amnesty International.

Wywiady z Jarosławem Foltyńskim
E - dziennik
Grafika
Dzień Edukacji Narodowej - 14 dni (14.10.2020)
Lekcja 1:     8:00 -   8:45
Lekcja 2:     8:50 -   9:35
Lekcja 3:     9:55 - 10:40
Lekcja 4:   10:45 - 11:30
Lekcja 5:   11:40 - 12:25
Lekcja 6:   12:30 - 13:15
Lekcja 7:   13:20 - 14:05
Lekcja 8:   14:10 - 14:55
Lekcja 9:   15:00 - 15:45
Lekcja 10: 15:50 - 16:35
Lekcja 11: 16:40 - 17:25
Lekcja 12: 17:30 - 18:15
PUBLIKACJE
Zielona szkoła
Wyprawa do Grecji rok 2019
Wyprawa do Italii  rok 2020:
Polub nas!
TZN na Facebooku

TZN TV
Ciekawostki o szkole
Od roku 1971 istnieje w szkole Klub Honorowych Dawców Krwi.
Losowa fotka
Hotspot TZN