Turniej szachowy

W piątek 16 grudnia 2011r. odbyły się w gmachu Naszej szkoły kolejne zawody szachowe. Tym razem był to najwyższy rangą turniej, bowiem stawką był tytuł Szachowego Mistrza Technicznych Zakładów Naukowych roku 2011. I tym razem frekwencja miło zaskoczyła organizatorów – na zawody zgłosiło się 27 szachistów, którzy przystąpili do rywalizacji o oryginalną statuetkę mistrza. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, którego zaletą jest to, że wszyscy uczestnicy grają 7 rund. Pod względem sportowym turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w finałowej fazie – tak więc na brak emocji nie można było narzekać. Po pięciu rundach aż sześciu zawodników miało tą samą ilość punktów i takie same szanse na zwycięstwo. Byli to Kocela Piotr, Adamus Grzegorz, Płuska Michał (zawodnicy klas 3-4) oraz pierwszoklasiści Bigosiński Sebastian, Kiciński Maciej i  Katarzyna Stróżykowska. Ostatecznie po zaciętej końcówce nasza dzielna młodzież musiała uznać wyższość doświadczonych uczniów naszej szkoły. Tytuł Szachowego Mistrza TZN zdobył Grzegorz Adamus z klasy 3 f, wicemistrzostwo wywalczył Michał Płuska z klasy 2 f, a trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Bigosińskiemu z klasy 1 m. Kolejny raz na uwagę i wyróżnienie zasługuje postawa Kasi Stróżykowskiej z klasy 1 m – jedynej przedstawicielce płci pięknej, która wyśmienicie radziła sobie w męskim gronie wygrywając 5 ze swoich 7 pojedynków. Dyplomy, oraz statuetkę Mistrza TZN wręczył zawodnikom dyrektor Wiesław Krygier. Ten wielki miłośnik szachów nie odmówił sobie również rozegrania partyjki. Na godnego przeciwnika wybrał sobie dyrektora Andrzeja Dudka, o którego szachowej „żyłce” nikt do tej pory nie wiedział. Obaj panowie toczyli piękny, wyrównany bój, ale partię niestety przerwały obowiązki służbowe. Pod względem organizacyjnym zawody przebiegały bardzo sprawnie, na co miało duży wpływ samo miejsce rozgrywania turnieju. Świetlica internatu wydaje się być idealną przestrzenią do przeprowadzania takich – blisko pięciogodzinnych zawodów. Na koniec chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju, bowiem włożyli niebagatelny wysiłek w tą pięciogodzinną intelektualną rozgrywkę. Podziękowania należą się także Dyrekcji TZN za zorganizowanie turnieju. Dla nauczycieli organizujących najważniejszą nagrodą było stale powtarzające się po turnieju pytanie – Panie profesorze, kiedy następne zawody?

Tekst opracował: mgr Michał Skalik

E - dziennik
logo dziennika elektronicznego Vulcan
1,5% podatku dla TZN

1,5% dla TZN

Sport TZN

Wiosenna przerwa świąteczna - trwa! (jeszcze 6 dni)
Wydawanie certyfikatu egzaminu zawodowego - 12 dni (09.04.2024)
Wystawienie ocen rocznych w klasach 5 - 22 dni (19.04.2024)
Wręczenie świadectw ukończenia szkoły - klasy maturalne - 29 dni (26.04.2024)
Apel poświęcony Konstytucji 3-go maja - 33 dni (30.04.2024)
MAPA SZKOŁY

mapa szkoły

EGZAMIN ZAWODOWY
Informacje o egzaminie
Lekcja 1:     8:00 -   8:45
Lekcja 2:     8:50 -   9:35
Lekcja 3:     9:55 - 10:40
Lekcja 4:   10:45 - 11:30
Lekcja 5:   11:40 - 12:25
Lekcja 6:   12:30 - 13:15
Lekcja 7:   13:20 - 14:05
Lekcja 8:   14:10 - 14:55
Lekcja 9:   15:00 - 15:45
Lekcja 10: 15:50 - 16:35
Lekcja 11: 16:40 - 17:25
Lekcja 12: 17:30 - 18:15
PUBLIKACJE

Ciekawostki o szkole
Złotą Odznaką Honorową SEP zostało ukoronowane Koło Nauczycieli Nr 5 SEP przy TZN, odznaczenie to zostało wręczone dyrektorowi szkoły pani mgr inż. Jolancie Sacharczuk dnia 10 stycznia 2011roku.
FACEBOOK - Polub nas!
TZN na Facebooku - Logo TZN i Facebook